2022.05.09 godz. 14:20 Lubomino, Warmińsko-mazurskie

Podział majątku i rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Chcę się rozwieść i zrobić podział majątku . Mamy gospodarstwo rolne 25 h oraz dom i resztę majątku . Mąż miał to wszystko przepisane przez ślubem , ale jesteśmy po ślubie 20 lat i ja pracowałam na gospodarstwie cały czas. Oczywiście między czasie kupiliśmy sprzętu oraz zrobiliśmy remont domu . Mamy 4 dzieci , dwoje dorosłych . Moje pytanie jak to wszystko zacząć i na co mogę liczyć po podziela majątku.

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Maj 2022 23:59

Dzień dobry, podział majątku może być dokonany polubownie chociażby w ramach ugody mediacyjnej lub dokonany przez sąd. Co do samego podziału to napewno należy zapoznać się ze stanem faktycznym. Kiedy były kupowane składniki majątku, czy będą one wchodziły do majątku wspólnego czy osobistego stron. Wymaga to analizy dlatego też proponuję kontakt z adwokatem, radcą prawnym lub mediatorem, którzy po analizie przedstawią Pani możliwości w Pani sprawie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)