2020.11.02 godz. 21:28 Krokowa, Pomorskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Chce się rozwieść z mężem poznałam kogoś miesiąc temu wyprowadziłam się z domu mąż oddalił się odemnie nie szanował a mówi że chce rozwodu ale z mojej winy co mam robić czy złożyć papiery rozwodowe

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lis 2020 23:33

Jeśli nie widzi Pani szans na powrót do małżeństwa to wszczęcie postępowania rozwodowego będzie nieuniknione. Proszę spróbować najpierw złożyć pozew bez orzekania o winie, być może mąż się zgodzi żeby szybciej uzyskać rozwód. Jeśli on wniesie w odpowiedzi z Pani winy, może Pani zmodyfikować stanowisko i również wnosić żeby Sąd orzekł z jego winy rozwód.