2021.05.25 godz. 00:25 Konin, Wielkopolskie

Podwyższenie alimentow

Wyjaśnienie sytuacji

Chce złożyć wniosek o podwyższenie alimentów na 14letnis córkę.obecnir mamy 400zl ponieważ były mąż miał długi, było to6lat temu więc uważam że czas podwyższyć.moje pytanie jest czy jeżeli ja jestem osobą niepracująca na zasiłku w Niemczech, czy będzie to dla sądu problem czy zu sądu nie interesuje.prosze o podpowiedź gdyż nie chce zrobić z siebie pośmiewiska.dziekuje.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2021 10:23

Nie będzie to problemem. Sąd w sprawie o podwyższenie alimentów bada uzasadnione potrzeby małoletniej córki tj. jakie są uzasadnione jej wiekiem, rozwojem i zainteresowaniami wydatki na jej utrzymanie oraz jakie są możliwości zarobkowe zobowiązanego do alimentów ojca.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)