2024.09.02 godz. 09:57 Zabrze, Śląskie

Wypowiedzenie najmu mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Chce zrezygnować z wynajmu mieszkania który jest na 3 lata ale w umówię niema żadnej wzmianki o okresie wypowiedzenia czy mogę z dnia na dzień opuścić mieszkanie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Wrz 2024 13:21

Jeżeli nie ma uzasadnionych podstaw do rozwiązania umowy najmu, to nie można. Wynika to z art. 673 § 3 Kodeksu cywilnego - cytuję - "Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie." Z wyrazami szacunku