2020.09.08 godz. 11:41 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Czy mogę

Wyjaśnienie sytuacji

Chciała bym się dowiedzieć czy jak firma jest zarejestrowana w centralna ewidencja i informacja o działalności gospodarczej jest to legalna firma ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 14:38

Firma to inaczej nazwa, pod jaką wykonuje się działalność gospodarczą. CEiDG.gov.pl to portal przeznaczony do rejestracji przedsiębiorców i dokonywania zmian we wpisach prowadzonej działalności. Pozwala też zweryfikować przedsiębiorcę. Co do zasady przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą powinni bić zarejestrowani w CEiDG. Jednakże, są od tego przewidziane ustawowo wyjątki.
Tak Nie

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 13:24

Tak.