2021.07.05 godz. 19:18 Władysławowo, Pomorskie

prezes - skuteczna rezygnacja

Wyjaśnienie sytuacji

chciala bym zrezygnowac z bycia prezesem jak moge to zrobic sama . informacja byla dawana kilkukrotnie bez skutku aby mnie wykreskic . co mam zrbic?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

. .

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2021 10:21

Dzień dobry, rezygnacja będzie skuteczna z chwilą doręczenia takiej informacji, a nie z chwilą wykreślenia z KRS. Oczywiście, w następstwie złożenia rezygnacji, powinna Pani zostać wykreślona z KRS Spółki. Taka rezygnacja będzie natomiast nieco różniła się treścią w zależności od Spółki. Jest to sp. z o.o.? s.a.?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)