2022.03.10 godz. 20:13 Brodnica, Kujawsko-pomorskie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym podnieść alimenty na syna. Od 2015 roku otrzymuję od byłego męża alimenty na syna w wysokości 350 zł. Czy muszę posiadać jakieś rachunki na dziecko,ile wydaję, żeby podwyższyć alimenty? Zarabiam najniższą krajową, byłam kilka miesięcy bezrobotna przez Covid, teraz mam umowę zlecenie od 1 lutego na 3 miesiące, jest to 3100 zł brutto. Wynajmuję z partnerem mieszkanie, które opłacamy wspólnie (czynsz 900 zł, gaz,woda,prąd,smieci 450 zl), wożę dziecko do szkoły oddalonej od miejsca zamieszkania o 12,5 km w jedną stronę,syn ma 11 lat i nie chcę mu po prostu zmieniać szkoły 3. raz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2022 20:29

Szanowna Pani, powinna Pani w sprawie o podwyższenie alimentów wykazać swoje wydatki. Niemniej kwota alimentów w wysokość 350 zł jest bardzo niska dlatego zalecałbym jak najszybsze złożenie pozwu o podwyższenie alimentów wraz z wnioskiem o zabezpieczenie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)