2021.06.06 godz. 21:37 Trzebnica, Dolnośląskie

Chciałabym powołać świadka w mojej sprawie (odszkodowanie z tytułu bezprawnego rozwiązania stosunku pracy, ale nie wiem, czy sąd uwzględni taki wniosek.

Wyjaśnienie sytuacji

Moja była szefowa w mojej opinii posłużyła się manipulacją i wykorzystała mój stan zdrowia, żeby nakłonić mnie do podpisania rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. Byłam zatrudniona na czas nieokreślony. Dostała potem pismo, w którym powołałam się na wady oświadczenia woli złożonego przeze mnie i uznania je za nieważne, ale bez skutku. Sprawa jest już w sądzie. Na świadka chcę powołać koleżankę, która została zwolniona w ten sam dzień, w podobny sposób, ale nie wiem, czy sąd pozwoli - nie może ona potwierdzić zdarzeń opisanych w moim pozwie, po prostu miała podobną sytuację.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2021 11:10

Szanowna Pani, proszę złożyć taki wniosek dowodowy wraz z podaniem danych adresowych koleżanki i wskazaniem faktów, o których koleżanka będzie miała zeznawać przed Sądem. Jeśli Sąd pominie taki wniosek dowodowy, to wówczas warto złożyć zastrzeżenie do protokołu, wskazując, że taki dowód ma istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)