2021.04.02 godz. 14:38 Koszalin, Zachodniopomorskie

Co mnie się należy?

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym się dowiedzieć co mnie się należy po rozwodzie przy podziale majątku. Jesteśmy małżeństwem od 29 lat.Chce wnieść o rozwod ale boje się ze noe będę miała gdzie mieszkać.Ponieważ mieszkanie w który 29 lat mieszkamy i lozylsm na nie popracujac chyba mnie się nie należy. Mążowi zakupiła je matka gdy ten miał około 17 lat.po śmierci ojca jego sąd rodzinny nakazał zabezpieczyć majątek synowi gdy ta sprzedała dom i nakazał kupić mu mieszkanie.Ja od 18 roku zycia pracuje i pensje oddawałam na mieszkanie ,na początku małżeństwa zlikwidowałam swoją książeczkę mieszkaniowa żeby wyremontować.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2021 15:47

Dzień dobry! Sąd rozpatrując pozew rozwodowy rzadko zajmuje się kwestiami majątkowymi (podziałem majątku małżeńskiego) - chyba, że strony są zgodne w kwestii podziału. Najczęściej, po zakończeniu postępowania rozwodowego należy złożyć odrębny wniosek do sądu rejonowego o podział majątku i tam wskazywać, co wchodzi w jego skład i komu na jakich zasadach poszczególne składniki mają zostać przyznane na własność.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)