2022.03.09 godz. 09:14 Wrocław, Dolnośląskie

Chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość oddzyskania moich pieniędzy.

Wyjaśnienie sytuacji

Z 4 lat temu wzięłam około 50 tys kredytu ,bo moja partnerka kupywala mieszkanie.I z tego co wiem bank wiedział o tym i te pieniądze odrazu zostały przelane na jej konto.Ja już z nią nie mieszkam a niestety kredyt muszę spłacać sama.Chcialam się z nią dogadać by mnie spłacała niestety nie chcę.Czy jest jakaś możliwość że mogę te pieniądze oddzyskac? Czy już raczej nie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 17:23

Dzień dobry, dodatkowego wyjaśnienia za opisem wymaga kwestia kto w tym mieszkaniu obecnie mieszka, kto zawarł umowę kredytu i kto jest właścicielem tegoż mieszkania. Można bowiem pomyśleć o żądaniu zapłaty w oparciu o bezpodstawne wzbogacenie, choć to też będzie wymagało analizy jaka między Państwem była umowa odnośnie tego kredytu i spłaty. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Tak Nie

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 10:13

Proponuję dochodzić zapłaty od byłej partnerki za bezumowne korzystanie z nieruchomości.