2024.08.22 godz. 08:02 Zakopane, Małopolskie

Chciałabym wiedzieć od czego mam zacząć.

Wyjaśnienie sytuacji

Opisuje sprawę. Aliemnty i chciałabym pozbawić praw rodzicielskich mojemu byłemu chłopakowi ojcu naszej córki ( 3 latka ). Dziecko urodzone w Holandii zostało ze mną ojciec wrócił do Polski. Pisze o dziecko 1/2 w miesiącu nie płaci alimentów. Straszył w wiadomościach. Wcześniej kiedy byliśmy jeszcze razem była przemoc z jego strony. Nie wiem gdzie w tej chwili się znajduje wiem tylko, że w Polsce. Chciałabym pozbawić go praw i żeby zaczął płacić na małą.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2024 09:33

Jeśli razem z dzieckiem mieszka Pani w Holandii, w Holandii należy wnieść o pozbawienie władzy rodzicielskiej i zasądzenie alimentów. W Holandii w sprawach rodzinnych obowiązuje przymus adwokacki, a zatem musi Pani udać się do holenderskiego adwokata.