2020.09.21 godz. 12:38 Wrocław, Dolnośląskie

Chciałabym zapytać co najlepiej zrobić w następującej sytuacji:

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Chciałabym zapytać co najlepiej zrobić w następującej sytuacji: mój chłopak wraz z kolegą prowadzi firmę transportowa, nie jesteśmy małżeństwem wiec formalnie nie mam do niej żadnych praw. W rzeczywistości pracujemy w niej oboje, ja zajmuje się strona formalną, on sama jazdą. W jaki sposób mogę się zabezpieczyć, aby mieć dostęp do dokumentów, kont, pieniędzy i w razie rozstania nie zostać z „niczym”. Chodzi mi o to, żebym mogła być równym z nim właścicielem, mieć prawo rozporządzać środkami i decydować w razie choroby, wyjazdu, czy ogólnie jego niedyspozycji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2020 10:10

Dzień dobry, w jakiej formie prawnej Pani chłopak prowadzi firmę?