2022.09.06 godz. 14:58 Wodzisław Śląski, Śląskie

Rozwód z winy obu stron

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym zapytać, czy jeśli Sąd wyda wyrok iż wina o rozpadzie małżeństwa leży pi obu stronach ,czy mąż lub żona może złożyć wniosek odwolanie od tego wyroku?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2022 15:15

Dzień dobry. Od każdego wyroku Sądu I instancji przysługuje Pani prawo wniesienia apelacji. Apelacje wnosi się do Sądu II instancji za pośrednictwem Sądu I instancji w terminie dwóch tygodni po otrzymaniu wyroku wraz z uzasadnieniem. Aby otrzymać uzasadnienie wyroku, koniecznym jest natomiast złożenie wniosku o sporządzenie i dostarczenie uzasadnienia zapadłego wyroku (wniosek składa się do Sądu, który wydał wyrok). Opłata od takiego wniosku wynosi 100 zł natomiast opłata od apelacji dotyczącej wyroku rozwodowego to koszt 600 zł. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)