2024.01.28 godz. 15:26 Poznań, Wielkopolskie

SporzAdzanie pozwu o alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Chcialabym zapytać o szczegóły dotyczące sporządzania pisma o podwyższenie alimentów, a mianowicie:: - jak mam udokumentować dochód jeśli prowadzę własną działalność gospodarcza÷ - czy przedstawiając PIT za ub. rok wystarczy wydruk z programu, w którym był sporządzany i potwierdzenie UPO? - czy dowody dotyczące wydatków wysczególniać, np. koszty zakupu ubrań, dowód faktura nr i potwierdzenie przelewu z dnia, czy tylko ogólnie, np. faktury, paragony.. Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 09:40

PIT złożony za zeszły rok wystarczy do udokumentowania dochodów.. Co do wydatków to należy przygotowac ich spis i dowody (faktury, przelewy itp).

Zmodyfikowano dnia: 29 Sty 2024 12:51
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2024 15:46

Druk PIT z programu może stanowić jedno z potwierdzeń dochodu, ale warto mieć na uwadze, że może to być dokument ogólny. W przypadku przedsiębiorców istotne jest zazwyczaj przygotowanie szczegółowej dokumentacji.Potwierdzenie odbioru zeznania podatkowego (UPO) jest ważne jako dowód, że złożyła Pani zeznanie podatkowe.Ważne jest, aby dostarczyć kompletną dokumentację, która potwierdzi zarówno dochody, jak i koszty związane z działalnością. Dokładność i rzetelność dokumentacji są kluczowe w przypadku sporządzenia pisma o podwyższenie alimentów. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)