2023.07.01 godz. 10:54 Skierniewice, Łódzkie

Zaległość za mandat z 2016r.

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym zasięgnąć porady w związku z tym, że dowiedziałam się (zupełnie przypadkowo), o długu z tytułu mandatu który prawdopodobnie dostałam w sierpniu 2016r. za przejazd pkp inercity bez biletu. W salonie sieci Timobile dowiedziałam się, że jestem wpisana do rejestru BIG. Okazało się, że moje dane wprowadziła tam firma STATIMA S.A która w kontakcie telefonicznym poinformowała mnie, że w roku 2017 dostałam z sądu wezwanie do zapłaty, o którym również nie miałam pojęcia ponieważ rzekomo zostało ono wysłane na adres zameldowania w którym nie przebywałam. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lip 2023 17:26

Dotrzeć do akt sprawy i złożyć sprzeciw od nakazu zapłąty wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu, jednocześnie wykazując brak skutecznego doręczenia nakazu.