2021.12.16 godz. 09:30 Poznań, Wielkopolskie

Rozwod z orzeczeniem o winie

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym złożyć pozew o rozwód z orzeczeniem o winie ponieważ mąż mnie zdradza(mam dowody), stosuje przemoc psychiczna, fizyczną i ekonomiczna. Jednak mam małe dziecko, pracę na umowę zlecenie dorywcza i nie stać mnie na koszty sądowe. Czy taki adwokat z urzędu może się zająć taka sprawa? Czy lepiej odpuścić i złożyć wniosek bez orzeczenia o winie ..?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Gru 2021 10:15

Jeśli ma Pani dowody, nie warto odpuszczać. Z prawnikiem można umówić się na płatność w ratach. Można również złożyć wniosek o adwokata z urzędu.