2022.05.06 godz. 12:04 Kraków, Małopolskie

Zmiana nazwiska

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym zmienić mojemu dziecku nazwisko syn ma 15 lat i obecny mąż jest dla niego jak ojciec od 3 roku życia. Biologiczny się nigdy nie interesował płaci alimenty i ma komornika oraz jest pozbawiony praw rodzicielskich. Chcemy z mężem aby syn nosił nasze nazwisko. W jakim urzędzie to się zalatwia, jakie dokumenty i czy w tej sytuacji biologiczny dalej ma obowiązek płacić alimenty?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Maj 2022 12:54

Należy złożyć wniosek w USC. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatną pomocą w sporządzeniu takiego pisma, zapraszam do kontaktu.