2022.03.15 godz. 13:10 Białystok, Podlaskie

Sprzedawca nie chce oddać zaliczki

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałam kupić samochód, wiec dałam zaliczkę 2000 zł, oczywiście mam to udokumentowane na piśmie. Kiedy przyjechałam z bratem, brat stwierdził ze samochód jest wrakiem i nie opłaca się go kupywać. Dlatego zrezygnowałam na ci sprzedawca zareagował agresywnie i powiedział, że nie odda zaliczki. Wysłałam jeszcze SMS z prośba o oddanie zaliczki na konto. Co ważne na dokumencie widnieje słowo zaliczka. Sprzedawca na telefony odpowiada bardzo agresywnie. stwierdził ze możemy przyjść z prokuratorem i tak nie odda zaliczki. Co w tej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Mar 2022 13:54

Dzień dobry. Należy złożyć przeciwko sprzedawcy pozew o zapłatę do sądu cywilnego. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatnym sporządzeniem takiego pozwu, zapraszam do kontaktu e-mail: balik@vp.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)