2020.10.21 godz. 00:06 Bełchatów, Łódzkie

Chcialam napisac pismo o zamiane prac spolecznych na odciaganie z kata lub na calkowita splate

Wyjaśnienie sytuacji

Sprawa dotyczy mojego chlopaka ktory pracuje i nieodrabia prac spolecznych ktore sa mu przyznsne pani kurator chce mu zamienic je na odsiadke lecz chcemy sie jakos ratowac wiec pomyslelismh o zamianie na wplate lub by odciagali z konta

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2020 10:41

Dzień dobry, kara ograniczenia wolności polega na wykonywaniu nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne albo na potraceniu od 10% do 25% wynagrodzenia za pracę w stosunku miesięcznym na cel społeczny wskazany przez sąd. Nie ma możliwości dokonywania dobrowolnych wpłat . Pani partner powinien albo rozpocząć prace społeczne, albo zatrudnić się na umowę o pracę i złożyć wniosek o potrącanie z wynagrodzenia. Winnym wypadku, sąd zamieni karę ograniczenia wolności na karę pozbawienia wolności.