Treść zapytania

2021.09.24 godz. 11:29 Czestków A, Łódzkie

Chcialam sie zapytac jestem powodem o zachowek po zmarlej babci czy można zmienić pelnomocnika z urzedu przy zawieszone sprawie o zachowek a toczy się sprawa

Wyjaśnienie sytuacji

w sadzie okregowym bo czesciowe ubezwlasnowolnienie czy sad może zmienić na prośbę moja o zmianę pelnomocnika jako powoda?

Odpowiedzi prawników:


Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

(23 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2021 15:22

Jeżeli posiada Pan pełnomocnika z urzędu może Pan prosić o jego zmianę chociażby z powodu utraty zaufania. Zazwyczaj wystarczy wysłać pełnomocnikowi wiadomość sms lub pisemne oświadczenie, iż utracił Pan zaufanie do pełnomocnika on zajmie się resztą. Pełnomocnicy bardzo chętnie uchylają się od pełnienia funkcji pełnomocnika z urzędu ponieważ otrzymują za to nieadekwatne wynagrodzenie do nakładu pracy, często dokładając własne środki aby prowadzić sprawę z urzędu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
Tak Nie

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

(32 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2021 14:10

A jaki jest związek pomiędzy sprawami i czym jest spowodowana chęć zmiany pełnomocnika? Utraciła Pani zaufanie do pełnomocnika? Pani wystąpiła o zapłatę zachowku i w tym postępowaniu ma Pani pełnomocnika z urzędu? A kogo dotyczy postępowanie o ubezwłasnowolnienie częściowe? Pani?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź