2022.06.08 godz. 11:56 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

Wniosek o rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałam wnieść wniosek o rozwód. Obecnie jestem w ciąży z innym partnerem. Wniosek będę składać w Polsce a obecnie mieszkam w Niemczech. Jak wygląda sprawa z zaprzeczeniem ojcostwa.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Cze 2022 12:31

Dzień dobry, co do zaprzeczenia ojcostwa konieczne będzie złożenie odrębnego pozwu, ponieważ domniemanym ojcem w świetle prawa będzie obecny mąż. Inna opcja to małżeństwo z obecnym partnerem przed narodzinami dziecka, ale jeśli pozew rozwodowy jeszcze nie jest złożony, to nie sądzę żeby udało się to zorganizować w ten sposób. To będzie też problematyczna kwestia przy samym rozwodzie, ponieważ Sąd będzie orzekał do zaprzeczenia ojcostwa tak jakby to było Państwa wspólne dziecko, można rozważyć zawieszenie postępowania aż do zaprzeczenia ojcostwa. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)