2024.01.03 godz. 05:59 Zielona Góra, Lubuskie

Zachowek???

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałbym się dowiedzieć czy należy mi się coś jeżeli rodzice za życia przepisali mieszkanie dla brata jako prezent ślubny (nas jest razem trójka)pytali nas my się zgodziliśmy nie pamiętam czy coś podpisywaliśmy Tato zmarl kilka lat temu mama tam mieszka brat zrobił remont teraz bo to jest na niego przepisane pytanie moje czy należy mi się coś??? Zachowek czy cokolwiek mama mieszka tam żyje ma 76lat Z powazaniem Krzysztof Matuszek Dziękuję Dodam że brat bardzo się zmienił nie utrzymujemy kontaktu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sty 2024 13:08

Dzień dobry, owszem, pomimo braku testamentu możliwe jest dochodzenie zachowku z darowizny. Z opisu wynika, że macie Państwo łącznie z matką udział spadkowy po 1/4 po ojcu, więc zachowek to będzie połowa tej wartości (1/8). Pozdrawiam, adw. Michał Filec