2023.01.17 godz. 22:44 Nowy Sącz, Małopolskie

Problem ze spadkiem

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałbym się dowiedzieć o mojej sytuacji spadkowej ponieważ dowiedziałem się że otrzymałem spadek po dziadkach i tacie gdy byłem nieletni i zajmowała się tym moja mama co ukrywała przedemna całe życie. Teraz gdy mama umarła odezwał się do mnie wujek z propozycją odkupienia pola ale ja nie mam pojęcia co tak na prawdę otrzymałem, minęło dużo lat ponad 30 i chciałbym się tego dowiedzieć co zostało mi zapisane, w jakiej instytucji mógłbym tego dokonać ? Jakich dokumentów potrzebuje ? Czy spadek mógł ulec przedawnieniu ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2023 11:55

Dzień dobry. Doradzam w pierwszej kolejności przejrzenie ksąg wieczystych w zakresie ustalenia właścicieli zgodnie z ujawnieniem w tychże księgach. Niezależnie od tego konieczne będzie postępowanie spadkowe (przynajmniej jedno). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie (email slawomir.suski@adwokatura.pl lub telefonicznie 663 914 880). Chętnie zajmę się tą sprawą.