2024.05.22 godz. 14:06 Niemcz, Kujawsko-pomorskie

Chciałbym wszcząć postępowanie przeciw deweloperowi

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałbym wszcząć postępowanie przeciw deweloperowi, który dopuścił się pewnych zaniedbań, błędów przy budowie nieruchomości w której mieszkam. Z tego co się orientuję jest ustawowe 5 lat rękojmi w których musi wszystko naprawić. Kancelarie do których się zgłaszam chcą ode mnie od razu kwotę jaką chcę odzyskać od dewelopera. Chciałbym się dowiedzieć co powinienem zrobić, jakie dane zebrać, aby zgłosić się do kancelarii prawnej. Czy powinienem na własną rękę zatrudnić rzeczoznawcę, który przygotuję listę błędów i ich wartość?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Maj 2024 15:02

Tak, ciężar dowodu dotyczący wykazać wad fizycznych nieruchomości spoczywa na Panu, a zatem konieczne jest już na etapie pozwu wykazanie jakiego rodzaju są to wady i jaka jest ich wartość (koszty naprawy lub koszty już poniesione). Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl