2022.12.08 godz. 14:41 Mieszkowice, Zachodniopomorskie

Chciałbym zapytać się czy jest możliwość rozłożenia kary sądownej na raty

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość rozłożenia na raty wyroku sądowego z tytułu windykacji długu. Jeśli tak to jak do tego podejść? Przez sąd czy firmę w której jest dług?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Gru 2022 22:29

Witam serdecznie, rozumiem że w swoim zapytaniu wskazuje Pan na dług, który ma Pan do spłaty na rzecz firmy prywatnej. Jeśli tak jest to za najlepsze rozwiązanie uznaję kontakt z wierzycielem, który ewentualnie może rozłożyć Pana dług na raty. Niemniej przed podjęciem tego typu działań sugeruje również kontakt z prawnikiem, który może Panu pomóc w przygotowaniu odpowiedniego wniosku.