2022.03.06 godz. 07:49 Tarnowa, Małopolskie

Umowa zlecenie a komornik

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałem zapytać co zrobi komornik bo podjąłem pracę na umowę zlecenie i mój dochód będzie wynosił 2100 i to będzie jedyny dochód potrzebny do utrzymania a wynagrodzenie bedzie płatne do ręki.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 17:25

Jeśli podjął Pan pracę na podstawie umowy zlecenia to jest duże ryzyko, że został Pan zgłoszony do ZUS przez dającego zlecenie. Komornik dowie się wtedy, że wykonuje Pan zlecenie i może zająć wynagrodzenie.