2020.10.18 godz. 21:12 Skroda Mała, Podlaskie

Che odejść od męża ,czy należą się alimenty dla dzieci i mnie

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w małżeństwie 13 lat,od 3 lat mamy rozdzielność majatkową,mimo iż pracuje u męża w gospodarstwie nie dostaje nawet złotówki,wręcz przeciwnie jeszcze ja mu muszę ,,dawać,,pieniądze z 500+ bo nie ma na podstawowe rachunki,niekiedy każe mi opłacać prąd i składki KRUS, czy mam prawo do alimentów na siebie i dzieci,gdybym odeszła

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2020 11:58

Dzień dobry, rozumiem, że chciałaby Pani wnieść pozew o rozwód. W takiej sytuacji jeśli rozwód zostanie orzeczony z wyłącznej winy męża należą się Pani alimenty jeśli w związku z rozwodem pogorszyła się Pani sytuacja materialna, jeśli do rozwodu dojdzie bez orzekania o winie lub z winy obojga alimenty należą się tylko wtedy jeśli będzie Pani znajdowała się w niedostatku. Alimenty na dzieci oczywiście się należą zawsze dopóki nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)