2022.01.20 godz. 09:48 Kraków, Małopolskie

chęc odzyskania majątku którego się zrzekłam.

Wyjaśnienie sytuacji

Przed rozwodem mój mąż postawił mi warunek że nie da mi rozwodu jeśli się nie zrzeknę majątku na jego rzecz. Od rozwodu upłyneło juz ok 2,5 at. w tym czasie założyłam rodzinę a mój synek był bardzo ciężko chory i przebywał też w szpitalu. Obecnie po upływie czasu chciała bym się dowiedzieć czy jest możliwość starania się o majątek którego się zrzekłam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2022 11:20

W takiej sytuacji kluczowym będzie dokonanie analizy wyroku rozwodowego raz ew. innego dokumentu, w którym miała się Pani zrzec majątku. Jeśli zrzeczenie było tylko "na słowo" to nie ma przeciwskazań do wszczęcia postępowania o podział majątku.