2022.03.08 godz. 07:44 Jarosław, Podkarpackie

Czy mogę wnioskować o umorzenie

Wyjaśnienie sytuacji

Chodzi o jazdę pod wpływem lekko przekroczyło pół promila przy okazji policja ujawniła substancje psychotropowe inne i w domu gram marihuany, mam pytanie jeśli za posiadanie dostanę karę grzywny to czy mogę wnosić o warunkowe umorzenie art 178 ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 11:21

Warunkowe umorzenie stosuje się jedynie co do sprawcy niekaranego za przestępstwo umyślne. A posiadanie marihuany jest przestępstwem umyślnym.