2021.03.22 godz. 14:47 Tarnobrzeg, Podkarpackie

Chodzi o podział majątku po zmarłym mężu. Mam postanowienie sadu. A pytanie moje dotyczy jak najlepiej się dogadać z resztą wspoldziedziczacymi.?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam postanowienie z sądu ja, dziedziczę 1/2 spadku i oboje rodziców po 1/4 i ojciec mojego zmarłego męża chce się zrzec na mnie ze swojej części a matka chce zeby ją spłacić. I tutaj pojawia się problem bo matka chce dostać przelew dzień przed podpisaniem dokumentów u notariusza. Ja się obawiam czy nie będzie chciała mnie oszukać ze przelew pójdzie a ona nie stawi się dnia następnego. Co ją mogę zrobić w takie sytuacji? Jak to rozwiązać?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2021 16:58

Dzień dobry! W praktyce często spotyka się sytuacje, kiedy przelew środków pieniężnych następuje u samego notariusza - jeśli nadawca (Pani) i odbiorca (matka Pani męża) mają konto w tym samym banku to przelew powinien pojawić się w ciągu paru minut, inną możliwością jest skorzystanie z przelewu natychmiastowego (ew. koszty są niewielkie w porównaniu do ryzyka, o którym Pani pisze). W tytule przelewu proszę dokładnie zapisać czego dotyczy ta płatność.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)