2022.03.24 godz. 11:13 Szamotuły, Wielkopolskie

CHORENDALNE PODWYŻKI CZYNSZU PRZEZ SPÓŁDZIELNIĘ MIESZKANIOWĄ.

Wyjaśnienie sytuacji

Spółdzielnia mieszkaniowa podniosła horrendalnie czynsz dla mieszkańców. Dotychczasowo czynsz uśredniając dla przeciętnego gospodarstwa domowego wynosił 500-600 zł. Teraz jako mieszkańcy otrzymaliśmy podwyżkę średnio o 100 % i więcej. W jaki sposób mogę wezwać spółdzielnie do okazania podstaw nałożonej podwyżki. Jak mogę sprawdzić czy nie zawyżają go specjalnie żeby na nas zarobić. Czynsz obejmuje ogrzewanie, śmieci, fundusz remontowy itp.. Nie wliczany jest tylko prąd. Ogrzewanie jest z cieplika miejskiego.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Kwi 2022 11:12

Proszę złożyć do spółdzielni pismo z prośbą o udzielenie informacji na temat przyczyn podwyżek. Przysługuje Państwu takie prawo.