2020.06.29 godz. 10:19 Szczodre, Dolnośląskie

Ciagly halas z klimatyzacji od sasiada w domku jednorodzinnym

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien Dobry Mam problem z emisja halasu z klimatyzacji od sasiada. Nieruchomosc to jest dom wolnostojacy, sasiad zrobil klimatyzacje na przeciwko mojego tarasu, odleglosc okolo 6m (jego 3,5 , u mnie 2,5 do poczatku tarasu). Klimatyzacja przy siatce (odleglosc 3,5metra od urzadzenia) generuje halas 67 decybeli. Przed montazem zaproponowalem zmiane miejsca instalacji gdyz bylem pewny ze bedzie przeszkadzal, sasiad twierdzil ze to jest nowoczesny sprzet ktorego prawie nie slychac. Klimatyzacja czasem dziala godzinami powodujac ciagla irytacje, uciazliwosc.Czy moge wymusic na sasiedzie przeniesie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Cze 2020 15:38

Dzień dobry, według opisu sytuacji można rozważać pozew o zaniechanie zakłóceń w zakresie korzystania z Pana nieruchomości na podstawie art. 144 Kodeksu cywilnego (immisje), co warto poprzedzić wezwaniem do zaprzestania takich naruszeń. Warto dokumentować jak ten hałas zakłóca spokój, np. nagranie z godzinami działania urządzenia czy też pomiar hałasu w decybelach na terenie Pana nieruchomości. Pozdrawiam!
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)