2023.04.11 godz. 16:31 Warszawa, Mazowieckie

Ciotka zabrała cały spadek po babci zmarłej 19 lat temu, czy moja mama dalej może się starać o otrzymanie części spadku??

Wyjaśnienie sytuacji

Moja babcia zmarła 19 lat temu i siostra mojej mamy zabrała cały spadek(działkę, mieszkanie spółdzielcze, pieniądze z konta, meble, pamiątki itp). Ciotka obiecywała mamie w smsach, że mieszkanie po babci zostanie rozdzielone na 3 części - dla jej syna, mnie i mojego brata, ale nie dostaliśmy nic, odmawia nawet nam możliwości wejścia do mieszkania, zameldowania się i mieszkania tam. Czy możemy coś z tym zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Kwi 2023 09:56

Dzień dobry. Czy było przeprowadzone jakiekolwiek postępowanie spadkowe? Czy babcia pozostawiła testament czy też siostra mamy "zabrała" spadek bez żadnej konkretnej podstawy? Ponieważ sprawa jest zbyt skomplikowana proszę o wiadomość email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)