2022.03.07 godz. 13:07 Warszawa, Mazowieckie

Cisza nocna, a regulamin administratora budynku.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Pare tygodni temu odebrałem klucze do nowo oddanego do użytku budynku wielorodzinnego (blok mieszkalny). Ze względu na prace rzeczy typu składanie mebli, montaż oświetlenia wykonuje od godziny 18. Administrator budynku wywiesił na drzwiach kartkę z „zasadami prowadzenia robót budowlanych” gdzie jeden podpunkt mówi że „Prace, które mogłyby zakłócać spokój innych powinny być wykonywane w godzinach od 9:00 do 18:00” czy mimo tej kartki mogę zastosować się do ciszy nocnej i np. składać meble do godziny 22 do ciszy nocnej.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 11:57

Składanie mebli to nie roboty budowlane. Może Pani składać meble do godziny 22.