2023.06.29 godz. 14:25 Tworóg, Śląskie

Co dalej po skutecznym sprzeciwie nakazu zaplaty ?

Wyjaśnienie sytuacji

Trzy lata temu otrzymaliśmy E-nakaz zapł. z Lublina. Skutecznie złożyliśmy sprzeciw. Nakaz utracil moc. Czego możemy sie spodziewać. Mijaja trzy lata. Nic sie dalej nie dzieje w temacie od strony powoda. Odbieramy każdą przychodzącą korespondencję. Na każdą reagujemy. W tej sprawie zupelnie nic od lipca 2020

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2023 10:18

Po utracie mocy nakazu zapłaty wydanego w EPU powód może w ciągu 3 miesięcy wnieść pozew do "zwykłego" sądu ze skutkami liczonymi od pozwu w EPU (opłata sądowa, przedawnienie, itp.). Jeżeli do tej pory pozew nie został złożony, z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że powód zrezygnował z dochodzenia zapłaty. Nie wiem na czym opierał się sprzeciw, ale może roszczenie było/jest przedawnione.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)