2021.04.29 godz. 19:26 Leszno, Wielkopolskie

Co gdy on się nie stosuje do ugody zawartej na mediacjach ?

Wyjaśnienie sytuacji

Rozstałam się z partnerem z którym mam dziecko poszliśmy na mediacje w celu dogadania się w kontaktach z dzieckiem wszystko uzgodniliśmy ugody zostały podpisane i dokumenty juz zostały wysłane do sądu ale on nie zastosuje się do tego ma dwa dni w tygodniu a chce codziennie ma 2 niedziele w miesiącu a chce więcej nie rozumiem go ponieważ wcześniej nie interesował się dzieckiem bardziej chce kontrolować moje życie a ja chce sobie je poukladac co mogę zrobić w tej sprawie ?

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Kinga Sobieraj-Zagrodnik

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2021 13:28

Wspólnymi rodzicami tego dziecka będziecie Państwo zawsze. Proszę spróbować spokojnej i stanowczej odmowy spotkań w terminach, które są poza terminami z ugody i które kolidują z Pani aktualnymi planami na dany dzień. Ugodę stworzyliście Państwo wspólnie i nikt Państwu jej nie narzucił - warto kontynuować porozumienie i dialog. Ugoda sporządzona przed mediatorem, wysłana do sądu z zatwierdzoną klauzulą wykonalności mam moc ugody sądowej. W przypadku niewykonywania ugody zgodnie z zapisami można postąpić tak jak w przypadku niewykonywania orzeczenia sądu w sprawie - ostateczne rozwiązanie.