2021.06.30 godz. 21:46 Kutno, Łódzkie

Co grozi kiedy podczas prowadzenia pojazdu wyjdzie 0.55promila alkoholu w 1 badaniu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zatrzymała mnie policja kiedy niestety wsiadłem za kierownicę na tzw. "Kacu".Podczas badań alkomatem pierwsze badanie wskazało 0.55promila, kolejne badania robiono mi co15 min i ostatni wynik wskazywał ok. 0.3 promila. Proszę o pomoc I odpowiedź co w takim przypadku mi grozi, czy z wyników badań jest brana średnia czy najistotniejszy wynik jest ten pierwszy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lip 2021 05:56

Liczy się pierwszy wynik, choć warto sprawdzić, czy mieści się on w granicach błędu alkomatu oraz, czy alkomat miał legalizację. W takich sytuacjach trzeba zażądać badania krwi. Skoro pisze Pan na forum zakładam, że Pan nie zażądał. Jeśli z alkomatem wszystko ok wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. Jelsi będzie Pan skazany to kara będzie niewielka, ale boleć będzie 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów i 5000 świadczenia na fundusz pomocy postpenitencjarnej. Wiec walczyć o warunkowe skoro nie zażądał Pan badania krwi. Błąd alkomatu to zazwyczaj 0,01 wiec u Pana się nie łapie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)