2023.12.07 godz. 14:44 Konin, Wielkopolskie

Co grozi za przesłanie zdjęć w bieliznie partnerki do jej narzeczonego

Wyjaśnienie sytuacji

Od roku spotykałem się z dziewczyną, okazało się że prowadzi podwójne życie gdyż ma narzeczonego z którym twierdziła że już nie jest. Gdy się dowiedziałem, poinformowałem go o naszej relacji i wysłałem mu zdjęcia rozmow oraz jej zdjęcia w bieliznie. Podobno zgłosiła sprawę na policję.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2023 16:24

Dzień dobry, zależy od tego czego to zawiadomienie miało faktycznie dotyczyć, bo mogła mieć na myśli stalking (art. 190a k.k. z karą pozbawienia wolności do lat 3, ale na podstawie art. 37a k.k. możliwe też grzywna/kara ograniczenia wolności) lub naruszenie intymności seksualnej (art 191a § 1 k.k., tutaj zagrożenie do 5 lat, ale j.w. przez art. 37a k.k. możliwe też grzywna/kara ograniczenia wolności). Jednak z Pana opisu wynika, że raczej nie wypełnił Pan znamion żadnego z tych dwóch przestępstw - brak jakiejś uporczywości stalking lub nagości co do zdjęcia. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)