2021.09.27 godz. 13:41 Poznań, Wielkopolskie

Co jeśli policja nie zadziałała w mojej sprawie?

Wyjaśnienie sytuacji

W marcu tego roku został mi skradziony telefon (wtedy o wartości 4000 zł) i złożyłem zeznania na policji. Do dzisiaj w tej sprawie jedynie otrzymałem listy o tym, że śledztwo zostało umorzone a sam telefon (nawet ja byłem w stanie to wykryć) został użyty i jest prawdopodobnie teraz używany. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę pociągnąć funkcjonariusza odpowiedzialnego za sprawę do konsekwencji prawnych za umorzenie ważnej sprawy, brak podjęcia odpowiednich kroków a w najgorszym wypadku nawet przywłaszczenie mienia. Coś z tych 3 opcji musiało się zadziać, ponieważ namierzenie telefonu jest proste

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2021 16:45

Należy złożyć zażalenie na postanowienie o umorzeniu postępowania do sądu w terminie 7 dni od otrzymania postanowienia