2024.04.25 godz. 07:47 Słupsk, Pomorskie

Co jeżeli właścicielka nie chce zwrócić kaucji?

Wyjaśnienie sytuacji

Cześć,co zrobić jeżeli właścicielka mieszkanka które wynajmowaliśmy nie chce oddać kaucji? Wyprowadziliśmy sięz chłopakiem z mieszkania 28.02.2024 i umówiliśmy się z właścicielką że odda kaucje w terminie 2 miesięcy od opuszczenia mieszkania ponieważ była pewna że tak było zapisane w umowie,a mówiła że musi skontaktować się z kimś w sprawie rozliczenia wody żeby odciągnąć ewentualne należności. I tak minęły już prawie te dwa miesiące,pisaliśmy do niej kilka razy ale zawsze było że jak załatwi to da znać.Mi zaczęło coś bardzo nie pasować i poprosiłam chłopaka o sprawdzenie umowy na której okazało się że właścicielka miała miesiąc na oddanie kaucji.Napisalismy do niej,że zaszła pomyłka i że powinna zwrócić kaucje po miesiącu,na co ona dopiero odpaliła,że mieszkanie jest zniszczone że musimy się rozliczyć(tak jak wspomniałam,wyprowadziliśmy się prawie 2 miesiące temu i nic do tej pory nie mówiła na ten temat)policzyła prawie 1000 zł za sprzątaczkę(mieszkanie było w dobrym stanie k było czyste jak się wyprowadzaliśmy) i jeszcze coś za hydraulika. Poprosiliśmy o zdjęcia mieszkania,ale ona od dwóch dni nam nie odpisuje i nie chce tych zdjęć przesłać. Niestety nie spisaliśmy protokołu zdania mieszkania,ale całe szczęście mamy świadka który słyszał jak właścicielka przy zdaniu mieszkania mówiła do nas że odda kaucje tylko zabierze z niej za prąd i ewentualnie za wodę jeżeli wyjdzie na rozliczeniu jakaś niedopłata. Teraz robi nam problemy,że wcale nie było okej że musimy płacić na swój syf. Czy ona robi to legalnie?tak jak mówię,przy zdawaniu mieszkania mówiła że wszystko wporzadku,oglądała mieszkanie i było ok,mamy na to świadka.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Kwi 2024 12:28

dzień dobry, czy ze zwrotu mieszkania został sporządzony protokół w formie pisemnej? Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka- Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl