2021.06.24 godz. 00:59 Poznań, Wielkopolskie

Co mam mówić czego nie mówić jak będę na komisariacie? Jak oddalić oskarżenie ? Czy mam pokazać mój numer rachunku i kartę bankowa ? Co mówić ? Ile mi grozi ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, sprawa wyglada tak jestem wezwana do stawienia się na komendzie policji jako ŚWIADEK w sprawie przestępstwa art 286 1k.k i poproszona aby wziąć ze sobą nr rachunku z którego korzystam. Najprawdopodobniej chodzi o sytuacje w której podałam inne nieprawdziwe dane a mianowicie imie i nazwisko na fb wraz ze swoim praadziwym kontem bankowym. Oszukalam osobę przez internet na kwotę ok 400 zł . Proszę pomocy nie byłam nigdy karana ani nic.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 19:09

Sugeruje pojednanie się z pokrzywdzonym i zwrot pieniędzy. Nie musi Pani dostarczać dokumentów obciążających ani składać zeznań które Panią obciążają. Policja uzyska jednak najpewniej te informacje sama z banku. Oszustwo jest przestępstwem niezależnie od wartości