2023.10.05 godz. 10:05 Wiśniowa, Małopolskie

Co mam robić jeśli chcą ci odebrać dom

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry moja matka wprowadziła się po rozwodzie z domu ,tata utrzymuje dom i na niego są wszystkie rachunki . Dom i działki sa pół na pół, po latach wróciła bo też to jest jej dom .Kto ma wieksze prawa do domu ? Te co utrzymuje przez ten cały czas czy to niema znaczenia? co robic ? Pozdrawiam:)

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Paź 2023 10:14

Przypuszczam, że jest to majątek wspólny (oboje są współwłaścicielami), a zatem mają takie same prawa. Oczywiście nakłady poczynione przez ojca (w tym opłaty z tytułu utrzymania nieruchomości) podlegają rozliczeniu. W opisanej sytuacji zasadnym jest podział majątku wspólnego lub zniesienie współwłasności (jeśli podział już nastąpił). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)