2023.06.23 godz. 05:34 Warszawa, Mazowieckie

Co mam w danej sytuacji zrobić i jak rozwiązać.Czy istnieje przedawnienie.

Wyjaśnienie sytuacji

W dużym skrócie.Osoba oszukała mnie i mam kredyt w banku.Do kwietnia 2022 były automatycznie pobierane pieniądze socjalne.(straciłam pracę pandemia).do stycznia 2023 było pobierane 500 zł.Wszystko zastopowalam.Probowalam wa razy dogadać sie z bankiem,rozmawiałam z dyrektorem banku...konsolidacja restrukturyzacja...odmowa.Na obecną chwilę bank sprzedał moje zadłużenie do firmy Ultimo. Od osoby która mnie oszukała mam wypisany weksel wlasny ale ze ma komornika etc.bo się zabezpieczył nic nie mogę zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lip 2023 12:51

Skoro posiada Pani weksel, proszę go użyć (wypełnić jeśli jest in blanco) wraz z deklaracją wekslową i złożyć pozew o wydanie nakazu zapłaty, a następnie wszcząć postępowanie egzekucyjne. Już istniejące egzekucje nie wstrzymują w żaden sposób Pani roszczeń