2020.07.22 godz. 22:43 Młodzieszyn-Biała Góra, Mazowieckie

Co mam zrobić by otrzymać w trybie pilnym lokal mieszkalny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam jestem w ciężkiej sytuacji życiowej, jestem ofiarą przemocy domowej w której żyje od 4 lat.. Mamy ze sobą 2 dzieci, nigdy tego nigdzie nie zgłaszałam, nie chciałam krzywdzić dzieci, nie chciałam zabierać im ojca, ale sytuacja pogarszała się za każdym razem, ostatnio doszło do tego, że zostałam zrzucona ze schodów.. Po tym zdarzeniu zgłosiłam to na policję i do gopsu.. Zgłoszenie zostało przyjęte pod znęcanie się nade mną po przedstawieniu całej historii, nie obejdzie się bez prokuratora, przy czym mama partnera o wsyztsko obwinia mnie, doszlo do tego, że gdy dochodzi do konfrontacji muszę wszystko nagrywać, bo boję się, że spróbują mnie o wszystko obwinić.. W tej chwili mieszkam od 4 lat w domu rodziców partnera..nie mam możliwości ucieczki stąd, dlatego też złożyłam pismo do gminy o przydział mieszkania komunalnego/socjalnego, po rozmowie z Panią wójt, odpowiedziała mi z góry że mieszkania takiego nie dostanę, jest to mała wieś, podejrzewam, że została uprzedzona już o wszystkim, w domu cały czas wykrzykują że mieszkania żadnego nie dostanę.. Od tygodnia ciągle jestem oskarżana o zgłoszenie tej sprawy n a policję, matka partnera powiedziała dziś, że jeśli nie pogodzę się z jej synem muszę wyprowadzić się z dziećmi z domu, nie wiem co w tej chwili mam zrobić, mooj starszy syn ma orzeczenie o niepełnosprawnosci, po przekalkulowaniu nie będzie mnie stać na wynajem mieszkania, 3 razy w tygodniu dojeżdżamy na terapię syna, nie będzie mnie stać na to by móc wynająć mieszkanie od osoby prywatnej, proszę o poradę..

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2020 21:01

Szanowna Pani, proszę może spróbować poszukać schronienia w domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Pani okolicy. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz