2021.05.09 godz. 21:44 Wysokie Mazowieckie, Podlaskie

Co mam zrobić jeśli ktoś mnie śledzi?

Wyjaśnienie sytuacji

Były mąż mojej siostry od kilku dni jeździ za moją siostrą i jej partnerem w nocy przychodzi pod jej posesję i ona bardzo się boi . (Nie może zadzwonić wtedy na policję bo on jest tam zameldowany i jeszcze trwa procedura jego wymeldowania ponieważ on nie chce tego zrobić.) Była już na policji i stwierdzili że potrzebują dowodów tego zdarzenia .Czy da się coś z tym zrobić ponieważ to się robi niebezpieczne dla całej naszej rodzinie .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Maj 2021 14:54

Dzień dobry, polecam złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa stalkingu (190a k.k.) do Prokuratury. Już funkcjonariusz Policji jak najbardziej powinien takie zawiadomienie przyjąć, ponieważ same zeznania pokrzywdzonej czy świadków są dowodem, więc nie można mówić o braku dowodów. Zameldowanie nie ma znaczenia, ponieważ takie zachowanie jest nękaniem, a biorąc pod uwagę, że trwa to od kilku dni, to można mówić o uporczywości takiego zachowania. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)