2021.04.28 godz. 11:35 Strzyżów, Podkarpackie

Co mam zrobić jeśli partner mi nie pomaga nie łoży na dziecko. Również nie uznał. Czy jest możliwość żeby odebrać mu prawa ale żeby płacił alimenty?

Wyjaśnienie sytuacji

Partner w trakcie ciąży już robił wszystko żebym poroniła pomimo że go prosiłam żeby przestał. Chodzi o przemoc psychiczną. Po urodzeniu to się nie zmieniło. Syn ma 3 miesiące i w ciągu dalszym go nie uznał. Do tej pory mieszkałam z nim u jego rodziców dlatego nie zakładałam sprawy o alimenty. Aktualnie jestem z synem w szpitalu i nawet teraz nie przejawia chęci pomocy pomimo mojej prośby. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2021 14:29

Musi Pani wytoczyć sprawę sądową o ustalenie ojcostwa - alimenty należą się tylko w przypadku ustalenia ojcostwa.