2023.04.04 godz. 07:34 Gdańsk, Pomorskie

Co mam zrobić jeżeli w wydychanym powietrzu miałem 0,38 promila mam się zgłosić na komisariat w celu zeznania w sprawie wykroczenia jak mam rozmawiać

Wyjaśnienie sytuacji

W niedziele po 21:00 wypiłem piwo i po godzinie 22:00 poszedłem spać rano o 4 rano wstałem i pojechałem do pracy nie czułem żadnych oznak upojenia normalny zwykły poranek patrol w ramach akcji trzeźwość zatrzymał mnie gdyż w wydychanym powietrzu miałem powyżej dopuszczalnej ale nie przekroczyłem 0,5 promila. Wcześniej od czwartku do soboty leżałem w domu chory i przyjmowałem leki na grypę a do tego doszło ogólne wykończenie organizmu ciągłą pracą w jaki sposób mam rozmawiać na komisariacie żeby uniknąć skierowania sprawy do sądu i zatrzymać prawo jazdy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Kwi 2023 18:27

Dzień dobry. Wiele zależy od okoliczności sprawy, momentu zatrzymania / badania stanu trzeźwości, wyniku pozostałych badań (o ile były), innych dowodów w sprawie. Jeśli potrzebuje Pan obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl