2024.10.21 godz. 20:50 Pelplin, Pomorskie

Co mam zrobić przy podziale mieszkania przed rozwodem jeżeli notarialnie mam zapisane 60 procent obecnie się wyprowadziłem

Wyjaśnienie sytuacji

Żona złożyła pozew o rozwód ja się wyprowadziłem z naszego domu bo nie chciałem się klucic mamy 2 dzieci moje pytania brzmi co mam zrobić aby żona nie pozbawiła mnie mojej części mieszkania i czy należy mi się to 60 procent własności.i czy mogę w jakiś sposób zastrzec że do czasu sprzedaży mieszkania może mieszkać tylko ona i dzieci i nikt więcej dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2024 20:55

Jeśli nieruchomość stanowi współwłasność majątkową (małżeńską), to oboje macie Państwo co do zasady równy udział w tej nieruchomości. Jeśli jakakolwiek umowa stanowi o nierównych udziałach (60%), to będzie ona oczywiście wiążąca w tym zakresie. Nie może Pan czynić żadnego zastrzeżenia. Podział majątku będzie możliwy po orzeczeniu rozwodu. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tych sprawach, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl

Zmodyfikowano dnia: 21 Paź 2024 20:57