2023.12.08 godz. 10:33 Łódź, Łódzkie

Co mam zrobić w sytuacji, gdy mieszkam w mieszkaniu beż umowy pisemnej, chcę się wyprowadzić a dostałam informację że nie mogę tego zrobić.

Wyjaśnienie sytuacji

Sytuacja prezentuje się tak że wynajmuję pokój i warunki tego były ustalone że wraz z 31.12.2023 wyprowadzam się z tego mieszkania, natomiast mój współlokator stwierdził że nie mogę się wyprowadzić do momentu aż nie znajdzie nowego współlokatora, umowa pisemna nie została zawarta. Wszystkie warunki były ustalane między mną a współlokatorem, właściciel mieszkania nawet nigdy mnie nie widział na oczy. Chcę się wyprowadzić tak jak było to ustalone na początku, co mam zrobić, żeby to było wszystko zgodnie z prawem i nie miała przyjemności.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Maj 2024 19:09

Proponuję się wyprowadzić zgodnie z umową ustną. Jeżeli nie było ustaleń odnośnie do poszukiwania nowego lokatora, to nie musi Pani tego robić. Z wyrazami szacunku