2024.10.24 godz. 15:23 Woźniki, Śląskie

Co mam zrobić w sytuacji kiedy jest wystawiony list gończy za mną ale nie czuję się odpowiedzialny i nie ma mnie w danym kraju.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , od ponad dwóch lat znajduje się na terenie Francji. Tutejsza policja przy zwykłej kontroli zatrzymała mnie ponieważ widzieli w systemie mój Polski list gończy. Powiedzieli , że muszę zgłosić to do Polski i mam czekać na list właśnie z Polski. Dla nich sprawa jest zamknięta i oni nic nie mogą zrobić. Co mogę zrobić w takiej sytuacji kiedy otrzymałem awizo i wiem , że to ten list. W sprawie chodzi o lekkie pobicie ponieważ w autobusie ktoś pijany miał jakiś problem do kierowcy autobusu więc go kopnąłem w głowę. Osoba poszkodowana nie była w szpitalu dłużej niż 7 dni.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2024 15:56

Zapewne był Pan poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. W toku postępowania przygotowawczego chodzi o postawienie Panu zarzutów i przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Do momentu przesłuchania nadal będzie Pan poszukiwany. Co do samych okoliczności, nie odniosę się, nie znając szczegołów sprawy. Jeśli potrzebuje Pan obrońcy, zapraszam do kontaktu w tej sprawie, email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)